Kadyny MTB Maraton 2014. Gościliśmy wielu znakomitych rowerzystów

2014-09-09 08:10:00(ost. akt: 2014-09-09 08:28:40)
W lasach Nadleśnictwa Elbląg gościliśmy wielu znakomitych rowerzystów górskich

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

W minioną niedzielę, 7 września, w lasach Nadleśnictwa Elbląg gościliśmy wielu znakomitych rowerzystów górskich. Maraton zorganizowany przez Nadleśnictwo Elbląg oraz Gminę Tolkmicko i Hotel Folwark Kadyny został rozstrzygnięty na trasie pomiędzy Kadynami a Tolkmickiem, w terenie o charakterze górskim.
W maratonie udział wzięło 101 kolarzy, głównie z Trójmiasta, Olsztyna Kwidzyna i Elbląga. Zawody okazały się bardzo emocjonujące, a zawodnicy walczyli do ostatniego metra.

Zwycięzcą maratonu w kategorii Open mężczyzn został Bartosz Banach uzyskując czas 1:39:20, drugie miejsce z czasem jedynie o sekundę gorszym zajął Andrzej Kaiser, trzecie miejsce przypadło Piotrowi Rzeszutkowi, który uzyskał 1:41:19. W Kategorii Open Kobiet klasyfikacja medalowa wygląda następująco: I miejsce - Anna Świrkowicz (2:04:29), II miejsce – Marzena Janczarska (02:13:16), III miejsce – Karolina Tkaczuk (2:36:24).
Szczegółowe wyniki znajdziesz tutaj.

Przed startem kolarzy, nadleśniczy Mariusz Potoczny oraz burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz oficjalnie otworzyli nowy szlak rowerowy MTB, który dostępny będzie dla miłośników kolarstwa górskiego przez cały rok.